TTNET Şifre Değiştirme

TTNET şifre değiştirme işlemi gerçekleştirme adına yapılması gereken iki farklı metot vardır. Bu metotları uygulamaya koymak için bilgisayar ya da internet hakkında çok da fazla bilgi ve birikim sahibi olmanıza gerek bulunmamaktadır. Ayrıca bu işleme başlamadan önce bir bilgi paylaşmakta fayda var. WiFi (Kablosuz) şifre değiştirme ve TTNET şifreni değiştirme birbirinden farklı şeylerdir. Kablosuz olarak internete bağlanmak için kullanılan şifreyi değiştirmek ya da yenilemek istiyorsanız WiFi Şifre Değiştirme konu başlıklı yazıdan faydalanabilirsiniz. TTNET şifresi internete bağlanabilmenizi sağlayan bir şifredir. Bir şekilde yanlış girilirse modeminiz aracılığıyla kurulan internet bağlantısı otomatik olarak kesilecektir.

TTNET Şifresi Nasıl Değiştirilir?

1. Yöntem

Türk Telekom TTNET çağrı merkezi müşteri destek hattı olan 444 03 75’i arayarak, karşınıza gelen temsilciniz ile TTNET şifre değişikliği talebinizi iletebilirsiniz. Bu işlemi yaparken size birtakım güvenlik soruları sorulacaktır. Bu sorulacak olan güvenlik soruları için daha önceden hazırlıklı olmanızda fayda var. Çünkü işlemi daha çabuk tamamlamanızı sağlayacaktır.Müşteri temsilcisi tarafından sorulacak bu sorular hat sahibi kimse onunla ile ilgilidir:

  1. Hat sahibinin adı soyadı
  2. Doğum tarihi, doğum yeri
  3. Annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadı

Bu bilgileri hazır olduktan sonra çağrı merkezi müşteri destek hattını arayabilirsiniz. TTNET şifre değiştirme işlemini sağlayabilirsiniz..

2. Yöntem

Buradan açılan sayfada Türktelekom TTNET online işlem merkezine giriş yapabilirsiniz. Türktelekom TTNET Online işlem merkezine giriş yaptıktan hemen sonra ana menüden Şifre Değiştirme alanına tıklayın. Bu menüden şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

TTNET Şifremi Değiştiremiyorum

TTNET şifre değiştirme esnasında karşılaştığınız sorun ve problemler için aşağıdaki yorum formunu çekinmeden kullanarak bize iletebilirsiniz. Size mümkün olan en yakın zamanda sorununuzu çözüme ulaştırmak için sorunuzu yanıtlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir